LAVA - LITINOVÉ NÁDOBÍ

Kouzlo litinového nádobí dobře znaly již naše babičky. Dnes zažívají nový návrat oblíbenosti, a to jak v profesionální gastronomii, tak i v domácnostech. 

Litinové nádobí LAVA vyniká zejména těmito vlastnostmi: Rovnoměrně se prohřívá až k samému okraji a dlouho udržuje teplo Díky schopnosti udržet teplo se jídla dají dovařovat při nízké teplotě, což přináší úsporu energie Je stabilní a dá se používat na všechny typy sporáků i ploten včetně indukce Má nepřilnavý povrch a rychle reaguje na změny teplot – nepřipaluje se Dá se využít i k zapékání v troubě Odolný vnitřní a vnější smalt zaručuje jednoduché ruční mytí, mytí v myčce se nedoporučuje z důvodu zhoršení jasu barev. Krásné barevné provedení.

Litinové nádobí má řadu vlastností, z čehož ceněné je především výborné vedení tepla a zároveň zachování tvarové stálosti ve vysoké teplotě. Z toho důvodu se litina využívá i pro výrobu krbových roštů a grilovacích plotýnek. Své uplatnění si našla i při výrobě nádobí, které se dá použít jak na ohřevu, tak v troubě. 

Cílem LAVA je spojení špičkové technologie a více než čtyřicetiletých zkušeností ve výrobě litinového nádobí. 

Hlavním předmětem činnosti LAVA je výroba vysoce kvalitního nádobí - litinové a smaltovanéhrnce, pánve, grilovací pánve, wok, litinové plotýnky a grily. 
Výroba litinového nádobí LAVA probíhá v 6000 m2 areálu továrny s 15,000 m2 otevřeného prostoru v tureckém městě Eskişehir průmyslové zóně; výroba s certifikací ISO9001. 
Vysoce moderní a flexibilní zařízení zajišťuje nejvyšší kvalitu a výrobní kapacitu se značnouflexibilitou.  
LAVA svým zákazníkům poskytuje kvalitní výrobky, které dlouho a spolehlivě slouží a jsou ozdobou každé kuchyně.